Przyjęło się, że wielkie sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę oraz jesienią. Wtedy cały dom staje na głowie, z szaf wyrzucane są ubrania i buty, nagle okazuje się, że trzeba wykonać w krótkim czasie mnóstwo czynności. Czy ten zwyczaj nie wydaje Ci się trochę staromodny? Po co sprzątać dom dwa razy w roku, poświęcając na to kilka dni? Oczywiście, w tych okresach zmieniasz swoją garderobę, chowasz rzeczy, które nie będą Ci potrzebne przez najbliższe pół roku i wyciągasz te, w których będziesz chodzić. Jeśli pogoda jest sprzyjająca, myjesz okna, czy grabisz liście. Czy nie lepiej jednak robić wszystko systematycznie, niż zaprzątać sobie głowę sprzątaniem przez kilka dni? Jeśli lepiej rozłożysz swoje obowiązki, okaże się, że sprzątanie to zajęcie, które, wykonywane na bieżąco, wcale nie jest męczące. Może nawet być przyjemne, jeśli cała rodzina Ci pomoże i wspólnie zadbanie o estetyczny wygląd domu. A poza tym, ludzie zbyt łatwo ulegają stereotypom i zwyczajom, jeśli sąsiadki czyszczą dom przez cały tydzień, nie znaczy, że Ty masz robić tak samo.
Polecane artykuły:
Fotowoltaika - energia ze Słońca
Finansowanie zakupu nieruchomości
Unikalny projekt = wysoka cena
Budowa własnego domu to niewątpliwie wspaniała i zarazem niezwykle trudna decyzja w naszym życiu. Coraz więcej ludzi decyduje się na taki krok, gdyż po pierwsze zbudowanie domu może okazać się tańsze niż zakup mieszkania, a po drugie mamy możliwość ucieczki z brudnego i zatłoczonego miasta na jego obrzeża. Niezależnie od tego czy mamy jakąś wizję naszego domu czy nie to musimy zaopatrzyć się w odpowiedni projekt. Projekty wykonywane są oczywiście przez specjalistyczne firmy, a konkretniej przez architektów. Każdy projekt musi zostać zatwierdzony przez odpowiedni urząd, gdyż musi on zgadzać się z projektem zagospodarowania przestrzennego okolicy w jakiej nasz dom ma powstać. Do wyboru mamy tu dwa rodzaje projektów (...)
Często w zimie marzymy o tym, aby znowu usiąść w ogrodzie, cieszyć się ciepłem i roślinnością wokół nas. Zwykle nie jest to możliwe, pozostaje nam dom, w którym powietrze jest przesuszone przez ogrzewanie oraz kwiaty w doniczkach, które mają nam zastąpić całą zieleń. Nie wszystko jednak stracone, jest takie miejsce, w którym jest zawsze gorąco, a rośliny mogą rozwijać się wspaniale. Jest to ogród zimowy. Decydując się na wybudowanie takiej konstrukcji u siebie, musimy przemyśleć wiele możliwości, umiejscowienie ogrodu, dobór roślin i mebli, a także materiały, z których ogród miałby być wykonany. Producenci polecają ogrody zimowe aluminiowo-drewniane. Zwykle część aluminiowa znajduje się na zewnątrz, ponieważ jest bardziej odporna na szkodliwe działanie warunków pogody (...)
Wady dotyczące samej otoczki projektów domków jednorodzinnych to pierwsza sprawa. Niemniej jednak dużo gorsze są wady wynikające z niewiedzy projektantów lub wręcz ich bezmyślności. Wady te co gorsza tak naprawdę zazwyczaj zobaczymy dopiero w momencie gdy nasz dom już powstanie. O czym mowa? Chodzi tu o pewne wady konstrukcyjne, które może nie tyle co zagrażają bezpieczeństwu, ale na pewno skutecznie utrudniają komfortowe użytkowanie nowego domu. I tak może się okazać, że w rzeczywistości nasze poddasze zostało tak skonstruowane, że nie idzie ustawić żadnych mebli, gdyż powierzchnia użytkowa jest za mała, jedne drzwi zawadzają o drugie i skutecznie ograniczają możliwości ruchu, kupiliśmy już meble które miały pasować do pokoju a okazuje się, że szafa się nie mieści pomimo, że teoretycznie miała. Tak można wymieniać w nieskończoność, niestety (...)