O ile w przypadku projektów katalogowych raczej trudno znaleźć jakieś niedociągnięcia, bo po prostu projekty te już były wykorzystane i musza być poprawne, tak w przypadku zleceń na nowe projekty zaczynają się już schody. Co ciekawe sprawa błędnych projektów wcale nie dotyczy tylko tych najtańszych jakby się mogło wydawać. O jakie błędy jednak chodzi? Podstawowy błąd jest zazwyczaj związany z niestarannie wykonaną dokumentacją techniczną. Przykładem tego może być na przykład kompletny brak parametrów technicznych materiałów jakie mają zostać użyte do budowy. Jest to naprawdę ważne, gdyż cegła to niby cegła a w rzeczywistości wykorzystuje się jej wiele rodzajów w zależności od potrzeby. To oczywiście przykład, których wymieniać można naprawdę wiele. Co ciekawe często trafia się również na tak niestarannie zrobione projekty, że sam rysunek techniczny jest najzwyczajniej w świecie nieczytelny, a to już lekka przesada. Często również projektanci nie są na bieżąco z przepisami budowlanymi i posiłkują się tymi, które już są nieaktualne. Efekt? Przekłamanie w kosztorysie. Tak niestety współcześnie wygląda tworzenie projektów.
Polecane artykuły:
Fotowoltaika - energia ze Słońca
Finansowanie zakupu nieruchomości
Unikalny projekt = wysoka cena
Budowa własnego domu to niewątpliwie wspaniała i zarazem niezwykle trudna decyzja w naszym życiu. Coraz więcej ludzi decyduje się na taki krok, gdyż po pierwsze zbudowanie domu może okazać się tańsze niż zakup mieszkania, a po drugie mamy możliwość ucieczki z brudnego i zatłoczonego miasta na jego obrzeża. Niezależnie od tego czy mamy jakąś wizję naszego domu czy nie to musimy zaopatrzyć się w odpowiedni projekt. Projekty wykonywane są oczywiście przez specjalistyczne firmy, a konkretniej przez architektów. Każdy projekt musi zostać zatwierdzony przez odpowiedni urząd, gdyż musi on zgadzać się z projektem zagospodarowania przestrzennego okolicy w jakiej nasz dom ma powstać. Do wyboru mamy tu dwa rodzaje projektów (...)
Często w zimie marzymy o tym, aby znowu usiąść w ogrodzie, cieszyć się ciepłem i roślinnością wokół nas. Zwykle nie jest to możliwe, pozostaje nam dom, w którym powietrze jest przesuszone przez ogrzewanie oraz kwiaty w doniczkach, które mają nam zastąpić całą zieleń. Nie wszystko jednak stracone, jest takie miejsce, w którym jest zawsze gorąco, a rośliny mogą rozwijać się wspaniale. Jest to ogród zimowy. Decydując się na wybudowanie takiej konstrukcji u siebie, musimy przemyśleć wiele możliwości, umiejscowienie ogrodu, dobór roślin i mebli, a także materiały, z których ogród miałby być wykonany. Producenci polecają ogrody zimowe aluminiowo-drewniane. Zwykle część aluminiowa znajduje się na zewnątrz, ponieważ jest bardziej odporna na szkodliwe działanie warunków pogody (...)
Czym jest dom energooszczędny?
Czym jest dom energooszczędny? Pewnie każdy już zauważył jak ogromny nacisk jest dziś kładziony na ekonomiczne zużywanie wszelkiego rodzaju energii. Praktycznie każde nowoczesne urządzenie jest konstruowane tak, aby zużywało jak najmniej np. wody czy energii elektrycznej. Śmiało można tu powiedzieć, że ogarnęła nas pewna moda na bycie oszczędnym i chyba dobrze. Z tego względu coraz częściej można spotkać projekty domków jednorodzinnych opisanych jako energooszczędne. Głównym założeniem takich projektów jest maksymalne ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku. Założenie jest takie, aby ograniczyć zużycie energii nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych konstrukcji domów (...)