Szybki kontakt
5120695988

 

 

Partnerzy:

W ostatnim dziesięcioleciu rynek hotelarski bardzo się rozwinął, powstało wiele nowych hoteli, zwłaszcza takich będących częścią dużych, międzynarodowych sieci. Rozwój hotelarstwa w Polsce ogranicza się głównie do powstawania luksusowych hoteli. Nie należy się temu dziwić, bo takie obiekty są budowane głównie za sprawą dużych koncernów. Należy jednak zauważyć, że międzynarodowe sieci hotelowe zaczynają także inwestować w budowę obiektów trzy-, dwu-, jak i również jednogwiazdkowych. Jest to spowodowane, dużym zapotrzebowaniem na tego typu noclegi. Ludzie, którzy chcą się wygodnie wyspać ale nie wydawać na ten cel fortuny, oczekują właśnie jedno lub dwugwiazdkowych hoteli.

W latach 90-tych w Polsce spisano strategię rozwoju turystyki, z którą związane były szerokie plany, między innymi zmniejszenie bezrobocia, zwiększenia przedsiębiorczości społeczeństwa, promocji regionów. Tymczasem, do dnia dzisiejszego baza hotelowa nie jest dość dobrze rozwinięta, ciągle są w niej ubytki.
Bardzo niepokojącym zjawiskiem jest zaobserwowany od 1998 r. spadek odwiedzin Polski przez obcokrajowców także turystów, oraz wpływów pieniężnych z tego tytułu. No bo gdzie ci turyści mają nocować, jeśli polska baza hotelarska jest dalej uboga. Albo istnieją drogie hotele czterogwiazdkowe albo paskudne motele. Nie ma żadnych noclegów na pośrednim poziomie.

 

Polecane artykuły:

 

Ubezpieczenia nieruchomości

 

Okres wakacyjny i pozostawianie mieszkań bez należytej opieki sprawia, że jest to czas w którym statystycznie dochodzi do największej ilości włamań i kradzieży najcenniejszych rzeczy. By spokojnie spędzać wakacje na wypoczynku należy zadbać bezpieczeństwo naszego mieszkania poprzez ubezpieczenie go od ewentualnej kradzieży. Polacy w dalszym ciągu starają się na tym oszczędzać, licząc, że włamanie ominie właśnie ich dom (..)

 

Utrzymywanie porządku

 

W telewizji coraz więcej jest programów, w których idealne gospodynie pokazują innym kobietom, jak prowadzić dom. Okazuje się, że wiele osób nie wie jak sprzątać lub nie ma w zwyczaju regularnie dbać o czystość. Jak widać, stan naszego domu świadczy o nas. Jeśli cały czas żyjemy w bałaganie, to inni będą postrzegali nas jako osoby leniwe, niezorganizowane, nieumiejące sobie radzić z codziennymi, prostymi sytuacjami (...)

 

Zmiana charakteru pokoju

 

Kiedy pragniemy zmienić swój pokój, nadać mu nowego charakteru, najczęściej kupujemy nowe meble. Nierzadko ulegamy reklamom i wybieramy modne modele. Dodatkowo kuszą nas promocje, więc wydaje się nam, że dokonujemy bardzo dobrego zakupu, oszczędzając pieniądze. Dopiero po czasie okazuje się, jak nieodpowiedniego dokonaliśmy wyboru. Meble okazują się piękne i eleganckie, jednak zupełnie niefunkcjonalne. Kanapa, która miała służyć do wypoczynku i do spania, nie ma miejsca na pościel, białe fotele po kilku tygodniach są brudne i wyglądają nieestetycznie, stół jest zbyt niski, dlatego jedzenie przy nim z pewnością nie jest wygodne. Może się też okazać, że część mebli jest niefunkcjonalna, na przykład pięknie wyglądająca komoda ma wiele szuflad, jednak są one zbyt małe, aby mogły się w nich pomieścić większe przedmioty. Przykłady można mnożyć (...)

 

Raty kredytu

 

Kredyty mają tę wspólną cechę, że dość łatwo można stać się jego nabywcą, ale już samo spłacanie rat nie idzie tak szybko. Jest to spowodowane tym, że nie zawsze jest możliwość ustalenia takich wysokich rat, by spłacić kredyt bardzo szybko. Ogólnie sama zasada kredytu opiera się na tym, że nie zawsze ludzie mają odpowiednią ilość pieniędzy, by móc sobie pozwolić na dokonanie jakiegoś zakupu. W takim wypadku bardzo korzystne może okazać się pójście po taki kredyt do banku, gdzie otrzymamy od razu sporą sumę pieniędzy, a spłacać będziemy mogli ją w odpowiednio długim dla nas czasie. Oczywiście wybór długości spłaty nie jest tak dosłownie dowolny i banki mają określone cenniki i okresy. Klient może wybierać pomiędzy nimi, mając na uwadze to, że im mniejsze raty, tym dłuższy okres spłaty i jednocześnie wyższe koszta pożyczki (...)