W turystyce wyróżnia się kilka podstawowych obiektów noclegowych. W dzisiejszych czasach, każdy podróżny może je dowolnie wybierać i dopasowywać do swoich potrzeb. Jedyne kryterium to dostępność- trzeba sprawdzić czy w danym obiekcie są wolne miejsca no i nasze zakwaterowanie jest uzależnione od zasobności portfela i środków jakie chcemy na ten cel przeznaczyć.

Jedną z form noclegów są pensjonaty. Mieszczą się one głównie w miejscowościach turystycznych, gdzie przybywa wielu turystów.

Pensjonat to turystyczny obiekt hotelarski posiadający co najmniej 7 pokojów, oferujący swoim klientów całodzienne wyżywienie. Tak jak w przypadku hoteli, są one poklasyfikowane w rankingu według jakości świadczonych usług i przyznawane są im „gwiazdki”. Pensjonaty o najwyższych standardach wyposażenia, jakości usług oraz najlepszej lokalizacji posiadają po pięć gwiazdek, natomiast te najzwyklejsze z najniższym standardem mają tylko jedną gwiazdkę. Jest to duża podpowiedź dla gości, od razy widać jaki jest to pensjonat i jakie świadczy usługi.

Pensjonat służy do czasowego, najczęściej krótkotrwałego pobytu. Na przykład na jedną noc, w przerwie podróży lub na czas wakacji czy urlopu.

 

Czym jest dom energooszczędny?

 

Czym jest dom energooszczędny? Pewnie każdy już zauważył jak ogromny nacisk jest dziś kładziony na ekonomiczne zużywanie wszelkiego rodzaju energii. Praktycznie każde nowoczesne urządzenie jest konstruowane tak, aby zużywało jak najmniej np. wody czy energii elektrycznej. Śmiało można tu powiedzieć, że ogarnęła nas pewna moda na bycie oszczędnym i chyba dobrze. Z tego względu coraz częściej można spotkać projekty domków jednorodzinnych opisanych jako energooszczędne. Głównym założeniem takich projektów jest maksymalne ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku. Założenie jest takie, aby ograniczyć zużycie energii nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych konstrukcji domów (...)

 

Unikalny projekt = wysoka cena

 

Budowa własnego domu to niewątpliwie wspaniała i zarazem niezwykle trudna decyzja w naszym życiu. Coraz więcej ludzi decyduje się na taki krok, gdyż po pierwsze zbudowanie domu może okazać się tańsze niż zakup mieszkania, a po drugie mamy możliwość ucieczki z brudnego i zatłoczonego miasta na jego obrzeża. Niezależnie od tego czy mamy jakąś wizję naszego domu czy nie to musimy zaopatrzyć się w odpowiedni projekt. Projekty wykonywane są oczywiście przez specjalistyczne firmy, a konkretniej przez architektów. Każdy projekt musi zostać zatwierdzony przez odpowiedni urząd, gdyż musi on zgadzać się z projektem zagospodarowania przestrzennego okolicy w jakiej nasz dom ma powstać. Do wyboru mamy tu dwa rodzaje projektów (...)

 

Architektura w ogrodzie

 

Często w zimie marzymy o tym, aby znowu usiąść w ogrodzie, cieszyć się ciepłem i roślinnością wokół nas. Zwykle nie jest to możliwe, pozostaje nam dom, w którym powietrze jest przesuszone przez ogrzewanie oraz kwiaty w doniczkach, które mają nam zastąpić całą zieleń. Nie wszystko jednak stracone, jest takie miejsce, w którym jest zawsze gorąco, a rośliny mogą rozwijać się wspaniale. Jest to ogród zimowy. Decydując się na wybudowanie takiej konstrukcji u siebie, musimy przemyśleć wiele możliwości, umiejscowienie ogrodu, dobór roślin i mebli, a także materiały, z których ogród miałby być wykonany. Producenci polecają ogrody zimowe aluminiowo-drewniane. Zwykle część aluminiowa znajduje się na zewnątrz, ponieważ jest bardziej odporna na szkodliwe działanie warunków pogody (...)