Hotele trzygwiazdkowe są to obiekty turystyczne o dość wysokim standardzie. Świadczą usługi na dobrym poziomie. Jednak, żeby dany hotel otrzymał kategorię trzygwiazdkową musi spełniać szereg wymogów, które są szczegółowo określone.

Pokoje w takim hotelu muszą być duże, przestronne- obowiązkowo z łazienką i ubikacją. W łazience musi się znajdować wanna z natryskiem lub sam natrysk- kabina prysznicowa, umywalka z półką lub chociaż blatem oraz wiele innych elementów uzupełniających takich jak lustro z oświetleniem, mydelniczka, wieszaki na ręczniki, mydełko toaletowe, szklanka, torba higieniczna, ręcznik.

Pokoje musza być odpowiednio umeblowane: łóżko o odpowiednich wymiarach, a przy nim szafka nocna z lampka oraz dywanikiem. Musi się w nich znajdować telewizor, radio, telefon, popielniczka, kosz na śmieci.

W hotelu musi być restauracja, kawiarnia, bar alkoholowy, przechowalnia bagażu, depozyt, wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego. Powinny się znajdować kwiaty i inne elementy dekoracyjne. Goście mogą korzystać z takich usług jak obsługa bagażowa, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zmiana pościeli i ręczników raz na 3 dni.

Wymogi jakie stawia się hotelom aby otrzymały ranking gwiazdkowy są dokładnie, wyznaczone i jasne.

Polecane artykuły:

 

Ubezpieczenia nieruchomości

 

Okres wakacyjny i pozostawianie mieszkań bez należytej opieki sprawia, że jest to czas w którym statystycznie dochodzi do największej ilości włamań i kradzieży najcenniejszych rzeczy. By spokojnie spędzać wakacje na wypoczynku należy zadbać bezpieczeństwo naszego mieszkania poprzez ubezpieczenie go od ewentualnej kradzieży. Polacy w dalszym ciągu starają się na tym oszczędzać, licząc, że włamanie ominie właśnie ich dom (..)

 

Utrzymywanie porządku

 

W telewizji coraz więcej jest programów, w których idealne gospodynie pokazują innym kobietom, jak prowadzić dom. Okazuje się, że wiele osób nie wie jak sprzątać lub nie ma w zwyczaju regularnie dbać o czystość. Jak widać, stan naszego domu świadczy o nas. Jeśli cały czas żyjemy w bałaganie, to inni będą postrzegali nas jako osoby leniwe, niezorganizowane, nieumiejące sobie radzić z codziennymi, prostymi sytuacjami (...)