W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił ogromny rozwój usług ubezpieczeniowych. Na rynku polskim pojawiło się wiele firm oferujących ubezpieczenia. Są to mniejsze lub większe firmy, w których można wykupić ubezpieczenie prawie że wszystkiego i dotyczące wszystkich aspektów życia. Każdy z nas ma jakieś ubezpieczenie. Właściwie, wiemy po co i od czego nas to chroni, ale czy na pewno wiemy wszystko co jest niezbędne? Postaram się krótko, omówić czym właściwie jest ubezpieczenie.

Ubezpieczenie jest oparte na umowie podpisanej przez obie strony zainteresowanych. Określa umowny obowiązek świadczenia ubezpieczyciela na wypadek powstania zdarzeń w życiu, zdrowiu lub mieniu ubezpieczonego. W przypadku wystąpienia zdarzeń, które wymagają wykonanie swojego obowiązku przez ubezpieczyciela, realizuje on go poprzez wypłatę odszkodowań lub świadczeń z funduszu tworzonego ze składek wnoszonych przez jednostki zagrożone tymi zdarzeniami.

Ubezpieczyć możemy wszystko: swoje życie, mieszkanie, samochód, zdrowie, szkody wyrządzone przez dzieci lub nawet zwierzęta. Jeżeli produkt, który ubezpieczamy zostanie w jakiś sposób zniszczony, uszkodzony wtedy firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana wypłacić nam należność, zgodnie z umową jaką zawarliśmy.

 

Polecane artykuły:

 

Ubezpieczenia nieruchomości

 

Okres wakacyjny i pozostawianie mieszkań bez należytej opieki sprawia, że jest to czas w którym statystycznie dochodzi do największej ilości włamań i kradzieży najcenniejszych rzeczy. By spokojnie spędzać wakacje na wypoczynku należy zadbać bezpieczeństwo naszego mieszkania poprzez ubezpieczenie go od ewentualnej kradzieży. Polacy w dalszym ciągu starają się na tym oszczędzać, licząc, że włamanie ominie właśnie ich dom (..)

 

Utrzymywanie porządku

 

W telewizji coraz więcej jest programów, w których idealne gospodynie pokazują innym kobietom, jak prowadzić dom. Okazuje się, że wiele osób nie wie jak sprzątać lub nie ma w zwyczaju regularnie dbać o czystość. Jak widać, stan naszego domu świadczy o nas. Jeśli cały czas żyjemy w bałaganie, to inni będą postrzegali nas jako osoby leniwe, niezorganizowane, nieumiejące sobie radzić z codziennymi, prostymi sytuacjami (...)

 

Fotowoltaika - energia ze Słońca

 

Zapewne każdy z nas słyszał o ekologicznych źródłach energii, o których mówi się coraz więcej, w związku z zanieczyszczeniem środowiska i wyczerpywaniem się złóż naturalnych. Najpopularniejszym tego rodzaju źródłem energii jest energia słoneczna, zwana także solarną. Wykorzystuje się ją do produkcji energii elektrycznej. Przy pomocy płytek, wykonanych z krzemu i bizmutu kumuluje się tę energie i przesyła do generatora. Można także magazynować zgromadzoną energię cieplną, aby następnie oddać ją wodzie lub w pomieszczeniu (...)

 

Finansowanie zakupu nieruchomości

 

Pożyczanie pieniędzy nie jest zadaniem łatwym, ponieważ należy zdobyć wiele dokumentów, które konieczne są do okazania w banku, by móc podjąć decyzję odnośnie udzielenia kredytu. Oczywiście jeśli odpowiednio wcześnie przygotujemy się do tej procedury, wówczas będziemy mogli odpowiednio lekko i bezproblemowo przez nią przejść. Nie jest jednak zazwyczaj możliwe załatwienie takich spraw odpowiednio wcześniej, więc zazwyczaj będziemy musieli przechodzić przez to w czasie procedury udzielania pożyczki (...)

 

Unikalny projekt = wysoka cena

 

Budowa własnego domu to niewątpliwie wspaniała i zarazem niezwykle trudna decyzja w naszym życiu. Coraz więcej ludzi decyduje się na taki krok, gdyż po pierwsze zbudowanie domu może okazać się tańsze niż zakup mieszkania, a po drugie mamy możliwość ucieczki z brudnego i zatłoczonego miasta na jego obrzeża. Niezależnie od tego czy mamy jakąś wizję naszego domu czy nie to musimy zaopatrzyć się w odpowiedni projekt. Projekty wykonywane są oczywiście przez specjalistyczne firmy, a konkretniej przez architektów. Każdy projekt musi zostać zatwierdzony przez odpowiedni urząd, gdyż musi on zgadzać się z projektem zagospodarowania przestrzennego okolicy w jakiej nasz dom ma powstać. Do wyboru mamy tu dwa rodzaje projektów (...)

 

Architektura w ogrodzie

 

Często w zimie marzymy o tym, aby znowu usiąść w ogrodzie, cieszyć się ciepłem i roślinnością wokół nas. Zwykle nie jest to możliwe, pozostaje nam dom, w którym powietrze jest przesuszone przez ogrzewanie oraz kwiaty w doniczkach, które mają nam zastąpić całą zieleń. Nie wszystko jednak stracone, jest takie miejsce, w którym jest zawsze gorąco, a rośliny mogą rozwijać się wspaniale. Jest to ogród zimowy. Decydując się na wybudowanie takiej konstrukcji u siebie, musimy przemyśleć wiele możliwości, umiejscowienie ogrodu, dobór roślin i mebli, a także materiały, z których ogród miałby być wykonany. Producenci polecają ogrody zimowe aluminiowo-drewniane. Zwykle część aluminiowa znajduje się na zewnątrz, ponieważ jest bardziej odporna na szkodliwe działanie warunków pogody (...)

 

Odkładanie porządków "na później"

 

Ciągłe odkładanie sprzątania na później nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak wiele osób tak robi, uważając, że jest to czynność, która zawsze może poczekać. Tymczasem sprzątanie to zajęcie, które najlepiej wykonywać na bieżąco. Dlaczego? Ponieważ odkładanie tego nie prowadzi do niczego dobrego. Zwróćmy uwagę na rosnące sterty brudnych naczyń, niewypranej bielizny i niewyprasowanych koszul. Na brudną łazienkę i zanieczyszczone dywany. Im bardziej są zanieczyszczone, tym trudniej wszystko domyć. Łatwiej uprać jedną pralkę brudnych ubrań, niż zacząć prać dopiero wtedy, gdy nie mamy już w czym chodzić. Dlatego należy sobie uświadomić, że sprzątanie, to, czy tego chcemy, czy nie, część naszego codziennego życia. bez tego nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Zawsze znajdzie się coś, co jest brudne lub zaniedbane. Dlatego nie odkładajmy tych zajęć, lepiej pogodzić się z koniecznością robienia porządków w domu i zawsze wykonywać je na samym początku  (...)